Su deposu kullanım alanları birçok alanda artık yaygınlaşmıştır. Aniden kesilen su ihtiyacınızı gidermenizin dışında çeşitli sıvıları stoklamanızı ve saklamanızı sağlayan bir araç olarak üretilir. Su Depolarımız 100 litreden başlayıp 20.000 litreye kadar muhtelif ölçü ve hacimlerdedir. Çelik, plastik, paslanmaz özellikteki bir çok su deposu, işlerinizi kolaylaştırarak madur olmamanızı sağlayacaktır.

Günümüzde su deposunun en çok tercih edilen yeri konutlardır. Bunların dışında otel, hastane, fabrika, okul, iş merkezleri, ofisler gibi alanlarda sıkça rastlanır. içme suyu, sulama, yangın, tarım, otomobil gibi bir çok sektörün gözdesi olan su deposu, istediğiniz renk ve ebatlarda satışa sunulmaktadır. Düz bir zemine uygulanan su depoları, Sağlık Bakanlığının onayladığı standartlara göre üretilmektedir.

Farklı kullanım amaçlarına göre yapılan su deposu, yağmur suyu biriktirebilir. Seralarda bu sular kullanılarak üretim maliyetlerini düşürebilir. Ani su kesintisinde işinize yarabilir ya da kimyasal sıvıların bozulmadan muhafaza edilmesini sağlayabilir. Alınacak su deposunun boyutu da kullanacağınız alanın büyüklüğü ve içine koyulacan ürünle çok alakalıdır. Sabit ya da taşınabilen su deposu, yapınızın değerini de maddi olarak artırabilir. Deponun içerisinde stoklanacak malzemenin özelliğine göre özel imalat yapılması mümkündür.

Soğuk ve ısıya karşı izolasyonu sağlayan su deposu, içine koyduğunuz sıvının kimyasal reaksiyona girmemesini sağlar. Darbelere dayanıklı malzemeden üretilen su deposu, dış etkenlerden etkilenmez. Dayanıklı ve aşınmaya karşı dirençlidir. Kolay temizlenebilir ve yıkanabilir olması tercih edilme nedenleri arasında sayılabilir. Mevcut suyun etkin kullanımı ve artan su ihtiyacının da doğru kullanılması adına su deposu almak doğru bir çözüm olacaktır.

Dünya standartlarına bağlı olarak üretilen su deposu, değişik malzeme seçenekleri ve uygun fiyatlarıyla sahip oldukları ergonomik tasarımla bir çok kesimin temin ettiği bir araçtır. Sizler de yatay, silindirik, dikey şekillerde üretilen modellerden kendi ihtiyacınıza uygun olanı seçip depolama işleminizi garantili hizmet veren bir firmadan sorunsuz bir şekilde halledin.

Su Deposu Montaj ve Kullanım Özellikleri

Polietilen depoları gövdesi ve çıkışları üzerinde yuvarlamayınız.
Depoların nakliye aracından vinç veya forklift yardımıyla indiriniz.
Depolar düz ve sağlam zemine konulmalıdır. taşlı veya aralıklı takozların üzerine yerleştirilmemelidir.
Depo çıkış vanalarına herhangibir yük uygulanmamılıdır.
Depo çıkışına yapılcak tesisat bağlantısında ki titreşimi engellemek için esnek borular kullanılmalıdır.
Depolara hava basını veya vakum uygulanmamalıdır.

Ayrıca su deposu temizliğine önemle dikkat edilmelidir.